Yanmar 3TN100, 4TN100 świece żarowe

Świece żarowe do silnika Yanmar 3TN100, 4TN100 dostępne od ręki. Zadzwoń i zapytaj o wycenę. Pamiętaj! Świece żarowe do tego silnika występują w różnych wersjach, w zależności od konkretnej specyfikacji silnika. Chcąc zamówić świece do
Twojego Yanmar 3TN100, 4TN100 możesz zostać poproszony o podanie większej ilości informacji. Odpisz pełny kod silnika oraz – jeżeli to możliwe – miej świecę
pod ręką.

Świece żarowe to bardzo ważny element silnika Yanmar 3TN100, 4TN100. Zalecana jest regularna wymiany świec w tym silniku – wymieniać należy komplet świec na wszystkie cylindry.

  • Świece żarowe Yanmar 3TN100E, 4TN100E
  • Świece żarowe Yanmar 3TN100L, 4TN100L

Istnieje wiele metod, na ogół bardzo skomplikowanych, obliczania wielkości tłumików drgań i koniecznego między tarczami a obudową docisku. Obliczenia te prowadzą jednak często do błędnych wyników z tego choćby powodu, że bardzo trudno jest uwzględnić tarcie w łożyskach wału korbowego, które niewątpliwie również tłumi drgania. Toteż w razie decyzja budowy tłumika należy go zaprojektować tak, by ewentualne zmiany jego średnicy czy grubości były możliwe do przeprowadzenia.

Dobrze działający tłumik drgań jest rzeczywiście doskonałym urządzeniem chroniącym wał korbowy przed zniszczeniem. Jednak w razie zbyt dużych sił rozpierających tarcze, w razie zakleszczenia się tarcz, czy też w przypadku złego zaklinowania obudowy (luz w wielowypuście) — ten sam tłumik może się stać przyczyną ukręcenia wału. Należy więc okresowo badać jakość zaklinowania i stan powierzchni ciernych.

Nasza firma jest jednym z największych dostawców części zamiennych do silników Yanmar. Jeśli nie znaleźliście Państwo interesującej Was pozycji – zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.