Yanmar 3TN82, 4TN82 świece żarowe

Świece żarowe do silnika Yanmar 3TN82, 4TN82 dostępne od ręki. Zadzwoń i zapytaj o wycenę. Pamiętaj! Świece żarowe do tego silnika występują w różnych wersjach, w zależności od konkretnej specyfikacji silnika. Chcąc zamówić świece do
Twojego Yanmar 3TN82, 4TN82 możesz zostać poproszony o podanie większej ilości informacji. Odpisz pełny kod silnika oraz – jeżeli to możliwe – miej świecę
pod ręką. Świece żarowe to bardzo ważny element silnika Yanmar 3TN82, 4TN82.

Zalecana jest regularna wymiany świec w tym silniku – wymieniać należy komplet świec na wszystkie cylindry.

Świece żarowe Yanmar 3TN82E

  • OMC Mustang 940
  • OMC Mustang 930
  • Toyota Huski 3SDK5

Silniki dwucylindrowe czterosuwowe, ze względu na wyrównoważenie mają nieregularną kolejność zapłonów, a mianowicie co 180 i 540° i z tego powodu, choć z przerwami, otrzymują impulsy tak, jak silniki czterocylindrowe. Sprawa unikania wpadnięcia w rezonans wiąże się ściśle ze sposobem sprzęgania silników z odbiornikami mocy. Sztywne połączenie układu korbowego, z masami osadzonymi na wale odbiornika (np. twornik prądnicy, wirnik pompy) wprowadza zupełnie inne warunki pracy.

W zupełnie wyjątkowych przypadkach połączeń sztywnych należy obliczenie częstości drgań własnych przeprowadzić dla całego przewidzianego układu, tak jakby stanowił on jedną nierozłączną całość. Oczywiście, komplikuje to dość znacznie obliczenia, dla których określone metody mogą się okazać niewystarczające. Jest zupełnie zrozumiałe, że praca silnika przy jakichkolwiek podkrytycznych prędkościach obrotowych wywołuje wskutek występujących wówczas wychyleń skrętnych wału dodatkowe naprężenia.

Specjalizujemy się w doradztwie, serwisie oraz sprzedaży części do silinków Yanmar. Na wszystkie pytania i/lub wątpliwości odpowiadamy telefonicznie i mailowo.