Yanmar 3TN88, 4TN88 filtry – filtr oleju, filtr paliwa, filtr powietrza

Wszystkie filtry do silnika Yanmar 3TN88 dostępne od ręki. Wysyłka
kurierska na cały kraj.

Oferujemy do silnika Yanmar 3TN88 wszystkie wersje filtrów silnikowych. Są to m.in.: filtr powietrza, filtr paliwa, filtr oleju silnikowego. W przypadku zamawiania filtrów należy podać również model maszyny, w której pracuje dany silnik, ponieważ filtry są różne w zależności od zastosowania silnika.

Dostępne są również wszystkie filtry hydrauliczne i kabinowe do maszyn z
silnikami Yanmar 3TN88, 4TN88. Skontaktuj się z nami.

  • Filtry Yanmar 3TNC88
  • Filtry Yanmar 4TNC88W
  • Takeuchi TB153FR

Budowa silników dwusuwowych z wyzyskaniem skrzyni korbowej jako dmuchawy przepłukującej nie zapewniła możliwości osiągnięcia korzystnych ciężarów jednostkowych (kG/KM). Żeby te wyniki poprawić, szukano dróg zapewniających zwiększenie świeżego ładunku, a tym samym spalenie większej dawki paliwa w cylindrze. Jednym z rozwiązań jest zlikwidowanie przewodu łączącego skrzynię korbową z cylindrem. Powietrze w takim układzie (silniki tego rodzaju buduje się prawie wyłącznie jako silniki ZS) dopływa do okien przepłukujących z oddzielnej dmuchawy, napędzanej przez silnik. Wykorzystanie skrzyni korbowej jako dmuchawy przepłukującej w silniku dwusuwowym uniemożliwia racjonalne smarowanie łożysk ślizgowych układu korbowego. Samoczynnie działające klapy nie nadają się do pracy przy większych prędkościach obrotowych silnika. To ograniczenie można obejść stosując zamiast klap jeszcze jedno dodatkowe okno sterowane dolną krawędzią tłoka, co pozwala na osiąganie nawet bardzo dużych prędkości obrotowych. Bywa ono stosowane w niewielkich silnikach stałych i trakcyjnych IZ (motocykle, silniki samochodów osobowych).

Nasza firma specjalizuje się w sprzedaży części do silników Yanmar, w stałej ofercie posiadamy wszystkie części zamienne zarówno oryginalne jak i z zamiennika. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.