Yanmar 3TN88, 4TN88 uszczelniacze wału korbowego i uszczelniacze zaworowe

W ofercie simeringi / uszczelniacze wału korbowego do silnika Yanmar 3TN88, 4TN88.
W ofercie także uszczelniacze zaworowe do tego silnika.

Na stanie mamy wszystkie rodzaje uszczelniaczy do Yanmar 3TN88, 4TN88 –
uszczelniacza wału przód (od strony koła pasowego, od strony rozrządu) i
uszczelniacz wału tył (od strony koła zamachowego).
Uszczelniacze zaworowe do Yanmar 3TN88, 4TN88 sprzedajemy w kompletach na cały
silnik – na wszystkie zawory.

  • Uszczelniacze Yanmar 3TNC88
  • Takeuchi TB153FR
  • Uszczelniacze Yanmar 4TNC88W

Ciśnienie podczas wydechu, mimo niewielkich wahań, możemy dla uproszczenia przyjąć jako stałe. Wynosi ono 1,05÷1,2 kG/cm2 — zależnie od oporów, które napotykają spaliny na swojej drodze. Nadmierne opory, nigdy — rzecz jasna — nie pożądane, mogą się stać przyczyną poważnego zakłócenia działania dwusuwów. W silnikach tych nie ma „suwu wydechu” — spaliny opuszczają cylinder pod wpływem różnicy ciśnień i pod wpływem wypychającego działania strug świeżego ładunku. Taki przebieg wydechu zmusza do specjalnie pieczołowitego ukształtowania i przebadania przewodu wydechowego i tłumika. Temperatura w końcu suwu wydechu, zależnie od wielu czynników, wynosi: dla silników IZ 1000÷1500 °K, a dla silników ZS — 700÷1200 °K.

W suwie wydechu, w chwili otwarcia zaworu wydechowego spaliny opuszczają cylinder wskutek różnicy ciśnień, po przekroczeniu zaś DMP zostają przymusowo wypchnięte przez, posuwający się ku górze tłok. W pierwszej fazie wydechu szybkość uchodzenia spalin jest bardzo duża i wynosi kilkaset m/sek, po przekroczeniu DMP szybkość ta poważnie maleje. Jej wartość zależy od prędkości obrotowej silnika, od przekroju przewodów i od chwilowej prędkości tłoka. Możemy jeszcze wydzielić trzecią fazę wydechu (po przekroczeniu GMP), w czasie której zostaje usunięta pewna część spalin z przestrzeni komory silnika pod wpływem bezwładności i świeżego ładunku czynnika wpływającego do cylindra. Jest to, jak wiemy, możliwe dzięki temu, że zawór wydechowy zamyka się po GMP.

 

Nasza firma specjalizuje się w sprzedaży części do silników Yanmar, w stałej ofercie posiadamy wszystkie części zamienne zarówno oryginalne jak i z zamiennika. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.