Yanmar 3D78 Pierścienie tłokowe

W ciągłej sprzedaży pierścienie tłokowe do silnika Yanmar 3D78. Oferujemy zarówno pierścienie nominalne do Yanmar 3D78, jak i pierścienie  nadwymiarowe (na szlif).

Mamy w ofercie również wszystkie inne części zamienne do silników Yanmar 3D78. W przypadku zakupu pierścieni nadwymiarowych do silnika  Yanmar 3D78 udostępniamy dane techniczne (wymiary) konieczne do wykonania szlifu cylindra.

Silnik Yanmar 3D78 pracuje w wielu modelach maszyn budowlanych oraz urządzeń chłodniczych, a także agregatach prądotwórczych.

Kiedy uruchomiony silnik zwiększa prędkość biegu, wtedy regulator prędkości obrotowej wymusza przemieszczanie się zębatki sterowniczej w kierunku jej położenia STOP. Dopiero wówczas wewnętrzna śruba regulacyjna wysuwa się z przecięcia w płytce oporowej, która natychmiast pod naciskiem sprężyny powrotnej unosi się w położenie spoczynkowe, zajmowane przed wciśnięciem przycisku. Odtąd, aż do ponownego wciśnięcia przycisku, płytka oporowa uniemożliwia przemieszczanie zębatki sterowniczej poza położenie największego dawkowania, wynikające z ustawienia obu śrub regulacyjnych (wewnętrznej i ewentualnie zewnętrznej), bez względu na chwilowe oddziaływanie regulatora prędkości obrotowej. Wówczas bowiem w trakcie zwiększania chwilowego dawkowania pompy wtryskowej wewnętrzna śruba regulacyjna natrafia na dolny występ płytki oporowej, a nie na jej przecięcie, czyli zębatka sterownicza jest zatrzymywana w położeniu wynikającym z ustawienia zewnętrznej śruby regulacyjnej.