Yanmar 3T72, 3TN72 świece żarowe

Świece żarowe do silnika Yanmar 3T72, 3TN72 dostępne od ręki. Zadzwoń i zapytaj o wycenę. Pamiętaj! Świece żarowe do tego silnika występują w różnych wersjach,
w zależności od konkretnej specyfikacji silnika. Chcąc zamówić świece do
Twojego Yanmar 3T72, 3TN72 możesz zostać poproszony o podanie większej ilości
informacji. Odpisz pełny kod silnika oraz – jeżeli to możliwe – miej świecę
pod ręką.

Świece żarowe to bardzo ważny element silnika Yanmar 3T72. Zalecana jest
regularna wymiany świec w tym silniku – wymieniać należy komplet świec na
wszystkie cylindry.

  • Świece żarowe Yanmar 3T72SB, 3TN72
  • Świece żarowe Yanmar 3T72SA, 3TN72
  • Świece żarowe Yanmar 3T72LE, 3TN72
  • Świece żarowe Yanmar 3T72HL, 3TN72
  • Świece żarowe Yanmar 3T72HA, 3TN72
  • Świece żarowe Yanmar 3T72H, 3TN72

Silniki trakcyjne i stałe pracują przy różnych prędkościach obrotowych i zawsze mogą wpaść na dłuższy czy krótszy okres w rezonans niższego rzędu. Z tego właśnie powodu wymagania stawiane sztywności układu korbowego silników trakcyjnych są większe. Najczęściej jednak wypadnie silniki trakcyjne wyposażyć w tłumiki drgań.

W typowym tłumiku dwie swobodne tarcze, rozpierane kilku sprężynami, osadzone są w obudowie zaklinowanej na wale korbowym. W jednej z tarcz osadzony jest kołek (zabierak) wchodzący w otwór drugiej tarczy, tak że mogą się one obracać tylko wspólnie. Ruchowi obrotowemu tarcz w obudowie przeciwstawia się moment wywołany tarciem między fibrowymi okładzinami a kołnierzami obudowy. Całe to urządzenie umieszcza się w przedniej części wału korbowego, gdzie amplitudy wychyleń są największe. Jeżeli teraz wał przy którejś z podkrytycznych prędkości obrotowych zacznie drgać, wychylać się kątowo, to bezwładność tarcz będzie się starała temu przeciwstawić. Tarcze obrócą się o pewien kąt w stosunku do poprzedniego położenia, a wywołany tym przesunięciem moment sił tarcia stłumi drgania, a w każdym razie poważnie je zakłóci.

Nasza firma jest jednym z największych dostawców części zamiennych do silników Yanmar. Jeśli nie znaleźliście Państwo interesującej Was pozycji – zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.