YANMAR 3T72, 3TN72 tłoki silnika

Tłoki silnikowe do Yanmar 3T72, 3TN72 dostępne zarówno w rozmiarze nominalnym, jak i nadwymiarowym. Do tłoków oferujemy również sworznie, a także
pierścienie tłokowe i inne części zamienne.
Większość rodzajów tłoków dostępna od ręki. Jeżeli potrzebujesz tłoków do
Yanmara 3T72, 3TN72 – skontaktuj się z nami, a zorganizujemy szybką dostawę (w
większości na drugi dzień u klienta). Na stanie do silnika Yanmar 3T72, 3TN72
mamy również uszczelkę głowicy do tego silnika, a także inne uszczelki.
Tłoki silnika – wszystkie wersje. Silnik tej serii pracują w koparkach, ładowarkach, a także w niektórych wersjach agregatów.
Do najpopularniejszych wersji silnika 3T72, 3TN72 japońskiego producenta Yanmar
zaliczają się:

  • Yanmar 3T72H, 3TN72
  • Yanmar 3T72HA, 3TN72
  • Yanmar 3T72HL, 3TN72
  • Yanmar 3T72LE, 3TN72
  • Yanmar 3T72SA, 3TN72
  • Yanmar 3T72SB, 3TN72

Pierwsze silniki z komorami z zasobnikiem powietrza budowano z bardzo dużymi zasobnikami zawierającymi do 60% całej objętości komory. Budowano je zresztą w dwóch odmianach: z zasobnikiem w głowicy i z zasobnikiem ulokowanym w wyjęciu denka tłoka. Na krótko przed GMP wtryskiwacz dostarczał paliwo w okolice przewężenia, gdzie spotykało się ono z powietrzem wypływającym z zasobnika, w którym zostało ono zmagazynowane po uprzednim sprężeniu w czasie suwu sprężania. Zapłon następował w przewężeniu i przenosił się częściowo do zasobnika, częściowo do komory nad tłokiem. Zbyt duża pojemność zasobnika oraz znaczny przekrój przewężenia nie sprzyjały dobremu spalaniu – było ono przewlekłe. Wolno wypływające z zasobnika powietrze nie było w stanie wywołać skutecznego zawirowania wobec czego osiągnięte wyniki nie potwierdziły oczekiwanych korzyści.

W stałej ofercie posiadamy wszystkie części do silników Yanmar. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem, oraz o kontakt telefoniczny lub mailowy.