Yanmar 3TNE78, 4TNE78 świece żarowe

Świece żarowe do silnika Yanmar 4TNE78, 3TNE78 dostępne od ręki. Zadzwoń i zapytaj o wycenę. Pamiętaj! Świece żarowe do tego silnika występują w różnych wersjach,
w zależności od konkretnej specyfikacji silnika. Chcąc zamówić świece do
Twojego Yanmar 4TNE78, 3TNE78 możesz zostać poproszony o podanie większej ilości informacji. Odpisz pełny kod silnika oraz – jeżeli to możliwe – miej świecę pod ręką.

Świece żarowe to bardzo ważny element silnika Yanmar 4TNE78, 3TNE78. Zalecana jest regularna wymiany świec w tym silniku – wymieniać należy komplet świec na
wszystkie cylindry.

  • Świece żarowe Yanmar 3TNE78A
  • Świece żarowe Yanmar 3TNE78L
  • Świece żarowe Yanmar 4TNE78A
  • Yanmar VIO27-2
  • Takeuchi TB28FR
  • Kobelco SK25SR

W układzie trzycylindrowym wał korbowy, dla zachowania równomiernej kolejności zapłonów, musi być wykonany przestrzennie, z wykorbieniami co 120°.Silnik dwusuwowy w takim układzie będzie miał kolejność zapłonów 1, 2, 3, 1 co 120°, czterosuwowy zaś 1, 3, 2, 1 — a więc co 240°. Teoretyczne obliczenia maksimum momentów potwierdziło, ze układ taki nie jest układem dobrze wyrównoważonym.

W silnikach widlastych dość często się zdarza, że korbowody pracujące na jednym czopie nie leżą w tej samej płaszczyźnie, a są przesunięte względem siebie o szerokość stopy. W tych przypadkach, obok sił wystąpią i ich momenty. Na ogół wskutek małego stopnia sprężania momenty tych sił są niewielkie, więc przeważnie bywają pomijane i pozostają nie wyrównoważone.

Nasza firma jest jednym z największych dostawców części zamiennych do silników Yanmar. Jeśli nie znaleźliście Państwo interesującej Was pozycji – zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.