Yanmar 3TNV82, 4TNV82, 3TNV82A termostat

W ofercie termostat do silnika Yanmar 3TNV82, 4TNV82, 3TNV82A. Większość wersji termostatów do Yanmar 3TNV82, 4TNV82, 3TNV82A mamy na miejscu. Skontaktuj się z nami, zamów termostat, a już następnego dnia zamontujesz go do swojego silnika.

Termostat Yanmar 3TNV82, 4TNV82, 3TNV82A jest jednym z ważniejszych elementów silnika, odpowiadającym za utrzymanie właściwej temperatury pracy silnika.

Zasadniczym źródłem zakłóceń pracy elementów hydraulicznych jest ciecz robocza, będąca w większości spotykanych przypadków olejem mineralnym lub syntetycznym. Oprócz niewątpliwie pozytywnej roli, jaką spełnia olej w układzie (poza oczywiście, zadaniem zasadniczym – przenoszeniem energii), polegającej na smarowaniu i uszczelnianiu części ruchomych, olej wpływa również na zmniejszenie pewności pracy układu.

Lepkość cieczy zmienia się wraz z temperaturą (np. w przypadku oleju parafinowanego jest to 110-krotna zmiana przy zmianie temperatury od 38 do -18°C). Powstają wówczas duże szczyty ciśnienia i opóźnienia w liniach przesyłowych, spowodowane bezwładnością oleju i przede wszystkim wprowadzeniem zanieczyszczeń do układu. Zarówno cząstki zanieczyszczeń o wymiarach kilku dziesiątych części milimetra jak i mniejsze, rzędu mikrometrów, spowodować mogą przerwę w działaniu urządzenia. Całkowite wyeliminowanie zanieczyszczeń jest rzeczą niemożliwą, jeżeli wziąć pod uwagę, jak wiele czynników powoduje ich wnikanie do czynnika roboczego.

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące tej lub innej części do silników Yanmar – zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. W stałej ofercie posiadamy wszystkie części do maszyn z silnikami Yanmar.