Yanmar 4D84, 4D84E głowica, wał korbowy, blok silnika

W ofercie posiadamy bardzo dużo głównych podzespołów do silnika Yanmar 4D84, Yanmar 4D84E. Są to zarówno części fabrycznie nowe, jak i regenerowane czy używane.

Zapytaj o takie części główne do silnika Yanmar 4D84, Yanmar 4D84E jak wał korbowy, blok

silnika, głowica silnika czy korbowód. Jeżeli potrzebujesz innych części zamienne do tego silnika – zadzwoń i zapytaj o ofertę.

Pamiętaj, do każdego typu silnika Yanmar 4D84, Yanmar 4D84E uszczelki dostępne od ręki.

Przedmuchy spalin powodują bardzo szybkie zanieczyszczanie się komory głównej rozpylacza nagarem, co z kolei w krótkim czasie doprowadza do utraty szczelności między współpracującymi przylgniami iglicy i gniazda. Dostatecznie szybkie zamykanie się rozpylacza zapewnia się tylko przez stosowanie wysokiego ciśnienia wtryskiwania i użycie twardej sprężyny powrotnej, która już wskutek nieznacznego skrócenia zapewnia znaczny nacisk dodatkowy na stopkę iglicy. Zanieczyszczaniu się wnętrza   rozpylacza nagarem można przeciwdziałać w zasadzie również tylko przez wyregulowanie wtryskiwacza na dostatecznie wysokie ciśnienie wtryskiwania. Zwykle do przenikania spalin do komory głównej rozpylacza nie dochodzi w ogóle tylko wówczas, gdy panujące w niej nadciśnienie, w chwili osiadania iglicy na przylgni gniazda jest jeszcze co najmniej o 1…2 MPa wyższe niż ciśnienie w komorze spalania. Dodać należy, że w praktyce uwzględnia się oczywiście podane powyżej wymagania, lecz jednocześnie w miarę możności stosuje się jednak jak najniższe ciśnienie wtryskiwania oraz niezbyt twarde sprężyny powrotne. Decyduje o tym konieczność ograniczania do minimum intensywności zużywania się przylgni iglicy i przylgni gniazda, narażonych na przedwczesne wybijanie się wzajemne wskutek zbyt dużej szybkości zamykania się rozpylacza Trafny dobór ciśnienia wtryskiwania oraz charakterystyki sprężyny powrotnej nie zapewnia jeszcze bynajmniej zadowalającego charakteru działania wtryskiwacza podczas pracy silnika. Trzeba bowiem mieć na uwadze, że pomijane w dotychczasowych rozważaniach wstępnych, często bardzo niepożądane oddziaływanie czynników dynamicznych, w pewnych warunkach poważnie utrudnia, a niekiedy nawet uniemożliwia prawidłowe zamykanie się rozpylacza.