Yanmar 4D98, 4D98E panewki wału korbowego

W ofercie Panewki wału korbowego do silnika Yanmar 4D98, Yanmar 4D98E we wszystkich  wersjach. Mamy na stanie zarówno panewki korbowodowe Yanmar 4D98, Yanmar 4D98E jak i panewki główne czopów wału.

Panewki do Yanmar 4D98, Yanmar 4D98E są dostępne zarówno jako STD (w wymiarze nominalnym), jak i nadwymiarowe – czyli zestawy remontowane, stosowane w przypadku konieczności wykonania szlifu wału. Do silnika Yanmar 4D98, Yanmar 4D98E oferujemy nie tylko panewki w nadwymiarze 0,25, ale także panewki na drugi szlif w nadwymiarze 0,50. Do niektórych wersji silnika dostępne również wyższe nadwymiary.

Zapytaj również o inne panewki i tuleje do Twojego silnika. Części takiej jak pierścienie oporowe wału (księżyce na wał), tulejki korbowodowe oraz inne części zamienne dostępne w naszej ofercie.

Dość często stosowane są zespolone zderzaki rozruchowe, scalone konstrukcyjnie z innymi elementami osprzętu urządzeń wtryskowych np. z urządzeniem STOP lub z wyrównywaczem mechanicznym. Ze względu na metodę ustawiania dawkowania rozruchowego, ogólnie wśród zderzaków rozruchowych rozróżnia się dźwigniowe, przyciskowe oraz samoczynne. Dźwigniowy zderzak rozruchowy umożliwia przesuwanie zębatki sterowniczej lub drążka sterowniczego pompy wtryskowej poza ustawione położenie największego dawkowania podczas pracy silnika jedynie w okresach utrzymywania dźwigni odwodzącej w odpowiednim odchyleniu skrętnym. Zależnie od miejsca wbudowania takiego zderzaka, jego dźwignia odwodząca daje się przekręcać albo w płaszczyźnie pionowej, albo  w poziomej, przy czym wynikające stąd odrębności konstrukcyjne nie zmieniają w niczym zasady działania. Przez okres uruchamiania silnika dźwignię odwodzącą zderzaka rozruchowego trzeba utrzymywać w położeniu roboczym, w którym zwiększa ona napięcie sprężyny oporowej, czyli w tzw. położeniu rozruchu.