Yanmar 4TNE82 termostat

W ofercie termostat do silnika Yanmar 4TNE82. Większość wersji termostatów do Yanmar 4TNE82 mamy na miejscu. Skontaktuj się z nami, zamów termostat, a już następnego dnia zamontujesz go do swojego silnika.

Termostat Yanmar 4TNE82 jest jednym z ważniejszych elementów silnika, odpowiadającym za utrzymanie właściwej temperatury pracy silnika.

Zjawisko obliteracji nie jest dostatecznie wyjaśnione. Doświadczalnie ustalono jedynie, że szybkość obliteracji wzrasta ze spadkiem ciśnienia i że stopień zatkania szczeliny związany jest z jej wysokością.  Szczeliny o wysokości do 10 µm zostają zatkane zupełnie, a większe — częściowo, przy czym powyżej 30 µm zatkanie na skutek obliteracji jest pomijalnie małe. Poddanie elementów szczeliny lub przepływającego czynnika drganiom eliminuje to  zjawisko.

W związku z trudnościami nie rozpatruje się dokładniej zjawiska obliteracji. Przyjmuje się, że na niezawodność działania urządzeń hydraulicznych, w niektórych warunkach ma ona wpływ bardzo mały w porównaniu z wpływem zanieczyszczeń. Bez porównania istotniejszy jest bezpośredni wpływ zanieczyszczeń na pracę układu — przez zatykanie szczeliny, zakleszczanie współdziałających elementów ruchomych itp.

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące tej lub innej części do silników Yanmar – zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. W stałej ofercie posiadamy wszystkie części do maszyn z silnikami Yanmar.