Yanmar 4TNV86, zestaw uszczelek na silnik

W ciągłej sprzedaży pełny zestaw uszczelek do silnika Yanmar 4TNV86. W komplecie uszczelka głowicy oraz wiele innych uszczelek. UWAGA! Występują wersje kompletów uszczelek z simeringami wału i bez.

W naszej ofercie znajdziesz wiele uszczelek do silnika Yanmar 4TNV86 – uszczelki termostatu, pompy wody, rozrządu, klawiatury, kolektora ssącego, kolektora wydechowego i wiele innych.

Zapytaj również o komplet uszczelek na górę silnika do Yanmar 4TNV86. Jest to komplet głowicy, który zawiera oprócz uszczelki głowicy także uszczelkę klawiatury (pokrywy zaworowej), uszczelki kolektorów oraz uszczelniacze zaworowe i ew. inne drobne uszczelki. Uwaga! Zestaw silników górna jest dostępny tylko do wybranych wersji silników Yanmar.

  • Komplet uszczelek Yanmar 4TNV86T
  • Generatory prądotwórcze
  • Koparki
  • Ładowarki
  • Napędy pomp
  • Wózki widłowe

Dość ważną sprawą dla zachowania szczelności jest wykonanie i wymiar zamka. Istnieją konstrukcje zamków pierścieni, które nie dopuszczają do powstawania szczeliny, ale są dość kosztowne i  stosowane tylko w dużych silnikach (małe prędkości obrotowe). Praktycznie spotyka się tylko dwa rodzaje zamków, a ściślej, przecięć: skośne i proste, przy czym proste w znacznej przewadze.

Szczelność takiego prostego przecięcia sprowadza się do ustalenia możliwie małej szczeliny, która jednak musi istnieć, w przeciwnym razie pierścień (nagrzewając się) zatarłby się w tulei. Można by, zakładając różnice temperatur, kusić się o policzenie koniecznego luzu, byłoby to jednak dość problematyczne.

Nasza firma jest jednym z największych dostawców części zamiennych do silników Yanmar. Jeśli nie znaleźliście Państwo interesującej Was pozycji – zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.