Yanmar 3TN84, 4TN84 świece żarowe

Świece żarowe do silnika Yanmar 3TN84, 4TN84 dostępne od ręki. Zadzwoń i zapytaj o wycenę. Pamiętaj! Świece żarowe do tego silnika występują w różnych wersjach,w zależności od konkretnej specyfikacji silnika. Chcąc zamówić świece do
Twojego Yanmar 3TN84, 4TN84 możesz zostać poproszony o podanie większej ilości informacji. Odpisz pełny kod silnika oraz – jeżeli to możliwe – miej świecę
pod ręką. Świece żarowe to bardzo ważny element silnika Yanmar 3TN84, 4TN84.

Zalecana jest regularna wymiany świec w tym silniku – wymieniać należy komplet świec na wszystkie cylindry.

  • Świece żarowe Yanmar 3TN84TL, 4TN84TL
  • Świece żarowe Yanmar 3TN84H, 4TN84H
  • Świece żarowe Yanmar 3TN84TE, 4TN84TE
  • Świece żarowe Yanmar 3TN84T, 4TN84T

Największe naprężenia skupiają się w węźle drgań i mogą doprowadzić do zmęczeniowego ukręcenia się wału. Istnieje możliwość obliczenia wartości tych naprężeń. Należy w tym przypadku ustalić nie względne a rzeczywiste wartości amplitud. Jest to jednak operacja bardzo zawiła i przy projektowaniu przeciętnych użytkowych silników zazwyczaj pomijana z tego względu, że i tak unikamy starannie pracy silników przy tych niebezpiecznych prędkościach obrotowych lub też stosujemy tłumiki drgań.

Naprężenia wywołane drganiami skrętnymi nie są zazwyczaj duże, a poza tym mogą wystąpić tylko przy pracy silnika z mniejszą od nominalnej prędkością obrotową. Konieczność obliczenia tych naprężeń istnieje dla wyjątkowo wysilonych jednostek o dużej liczbie cylindrów i dużych prędkościach obrotowych oraz dla wolnobieżnych silników morskich wielkich mocy, sprzężonych sztywno z wałem napędzającym śrubę.

Nasza firma jest jednym z największych dostawców części zamiennych do silników Yanmar. Jeśli nie znaleźliście Państwo interesującej Was pozycji – zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.