Głowica, uszczelniacze zaworowe silnika Yanmar 3TNM72 z maszyn ogrodniczych, quadów Polaris oraz sprzętu drogowego. Głowica Yanmar 3TNM72 dostępna od ręki.
Wszystkie części zamienne do silników Yanmar 3TNM68: głowica, gumki uszczelniające lub uszczelniacze zaworowe wszystkich wersji silników Yanmar w pełnym asortymencie.
Oferujemy zarówno głowice gołe, jak i kompletne, uzbrojone z zaworami. Do głowic Yanmar 3TNM72 mamy wszystkie rodzaje uszczelek i uszczelniaczy, niezbędne do złożenia silnika.
Czy wiesz, że…
Jako temperaturę krzepnięcia przyjmuje się temperaturę, przy której oziębiany olej traci swą płynność i przy nachylaniu znormalizowanego naczynia pod kątem 45°, menisk nie zmienia swego położenia przez określony przeciąg czasu. Przy paliwach ciężkich obserwuje się zjawisko wpływu temperatury, do której olej był uprzednio podgrzany, na określoną w ten sposób temperaturę krzepnięcia. Dla tych paliw podawana jest niekiedy dolna temperatura krzepnięcia uzyskiwana na paliwie, które było uprzednio podgrzane do temperatury 104°C (220°F) oraz górna temperatura krzepnięcia uzyskana po podgrzaniu do temperatury 46°C (115°F). Temperatura krzepnięcia służy jedynie do ogólnej oceny możliwości pompowania oleju przy niskich temperaturach, ponieważ granicę pompowania, przy założeniu obecności odpowiednich pomp, określa tak zwana graniczna temperatura przetłaczania, która jest zwykle od kilku do kilkunastu stopni niższa od temperatury krzepnięcia. Możliwość pompowania olejów w temperaturze niższej od ich temperatury krzepnięcia jest wynikiem intensywnego mieszania oleju w pompie, co zapobiega wydzielaniu się fazy stałej. Jest to oczywiście możliwe tylko przy zapewnieniu swobodnego dopływu oleju do pompy. Liczba określająca w procentach ciężarowych ilość powstałego z oleju koksu przy jego koksowaniu (ogrzewaniu w wysokiej temperaturze bez dostępu powietrza), w pewnych znormalizowanych warunkach, nazywa się liczbą koksowania. Dla określenia tej liczby, podawanej często jako zawartość koksu badanego produktu, stosowane są dwie metody: Conradsona i Ramsbottoma. W obu tych metodach badaną próbkę oleju poddaje się ogrzewaniu, a następnie waży ilość powstałego koksu.