Yanmar 3D78 filtry – filtr oleju, filtr paliwa, filtr powietrza

Wszystkie filtry do silnika Yanmar 3D78 dostępne od ręki. Wysyłka  kurierska na cały kraj.

Oferujemy do silnika Yanmar 3D78 wszystkie wersje filtrów silnikowych. Są  to m.in.: filtr powietrza, filtr paliwa, filtr oleju silnikowego.

W  przypadku zamawiania filtrów należy podać również model maszyny, w której  pracuje dany silnik, ponieważ filtry są różne w zależności od zastosowania  silnika.

Dostępne są również wszystkie filtry hydrauliczne i kabinowe do maszyn z  silnikami Yanmar 3D78.

Skontaktuj się z nami.

Kiedy w komorze głównej panuje nadciśnienie, wtedy na iglicę działa określona siła poosiowa, zwana siłą odrywającą, dążąca do oderwania iglicy od gniazda i oddalenia ód niego. Chwilowa siła odrywająca zależy od zmieniającej się wysokości ciśnienia w komorze głównej, oraz od pierścieniowej powierzchni, przejmującej wywołany tym nadciśnieniem poosiowy nacisk na iglicę Tzw. płaszczyzny naporu. Kształt i powierzchnia płaszczyzny naporu wynikają z rozwiązania konstrukcyjnego rozpylacza oraz z chwilowego położenia iglicy. Z zewnątrz powierzchnię naporu ogranicza zawsze obwód rdzenia iglicy współpracującego ślizgowo z otworem prowadzącym w gnieździe. Jeżeli iglica spoczywa na swym gnieździe, przez pojęcie płaszczyzny naporu należy rozumieć płaski pierścień, prostopadły do osi iglicy, którego wewnętrzną średnicę stanowi zewnętrzną średnica uszczelniającej, przylgni iglicy. Wskutek oddalenia się iglicy od gniazda powierzchnia naporu znacznie się powiększa.

W rozpylaczu otworkowym po oderwaniu się iglicy od gniazda płaszczyzna naporu jest zawsze równa powierzchni przekroju poprzecznego rdzenia iglicy. Natomiast w otwartym rozpylaczu czopikowym powierzchnia naporu pozostaje nadal pierścieniem, którego wewnętrzną średnicę stanowi, wówczas średnica dławika iglicy. Jeżeli iglica spoczywa na gnieździe, to paliwo styka się wciąż z tą samą częścią jej nurnika, czyli płaszczyzna naporu jest niezmienna. W takich warunkach siła odrywająca w zasadzie zmienia się wprost proporcjonalnie do chwilowego ciśnienia w komorze głównej rozpylacza.