Yanmar 3D76, 3D76E Pierścienie tłokowe

W ciągłej sprzedaży pierścienie tłokowe do silnika Yanmar 3D76, Yanmar 3D76E. Oferujemy zarówno pierścienie nominalne do Yanmar 3D76, Yanmar 3D76E, jak i pierścienie  nadwymiarowe (na szlif).

Mamy w ofercie również wszystkie inne części zamienne do silników Yanmar 3D76, Yanmar 3D76E. W przypadku zakupu pierścieni nadwymiarowych do silnika  Yanmar 3D76, Yanmar 3D76E udostępniamy dane techniczne (wymiary) konieczne do wykonania szlifu cylindra.

Silnik Yanmar 3D76, Yanmar 3D76E pracuje w wielu modelach maszyn budowlanych oraz urządzeń chłodniczych, a także agregatach prądotwórczych.

Zaczep w położeniu roboczym, tj. wsunięty w pierścieniowe podtoczenie sworznia pionowego, pozwala na jednokrotne przemieszczenie zębatki sterowniczej poza położenie największego dawkowania i zatrzymuje ją dopiero w położeniu dawkowania rozruchowego, z jednoczesnym wy czepieniem się ze sworznia pionowego. Kiedy bowiem zębatka sterownicza zbliża się do dawkowania rozruchowego, wtedy wkręcona w zderzak wewnętrzna śruba regulacyjna wsuwa się w przecięcie płytki oporowej i naciskając jednostronnie na zaczep przekręca go nieco, powodując jego całkowite wysunięcie się z pierścieniowego podtoczenia w sworzniu pionowym i natychmiastowe uniesienie się nieznacznie płytki oporowej, dzięki oddziaływaniu sprężyny powrotnej. Jednak płytka oporowa przemieszcza się wówczas w górę tylko na tyle, na ile pozwala jej tkwiąca nadal w przecięciu wewnętrzna śruba regulacyjna. Wystarcza to praktycznie jedynie do uniemożliwienia ponownego wsunięcia się zaczepu w pierścieniowe podtoczenie sworznia pionowego, przy czym zębatka sterownicza pozostaje nadal w położeniu dawkowania rozruchowego.