Yanmar 3D72 zestaw uszczelek na silnik

W ciągłej sprzedaży pełny zestaw uszczelek do silnika Yanmar 3D72. W komplecie uszczelka głowicy oraz wiele innych uszczelek. UWAGA! Występują wersje kompletów uszczelek z simeringami wału i bez.

W naszej ofercie znajdziesz wiele uszczelek do silnika Yanmar 3D72 – uszczelki termostatu, pompy wody, rozrządu, klawiatury, kolektora ssącego, kolektora wydechowego i wiele innych.

Zapytaj również o komplet uszczelek na górę silnika do Yanmar 3D72. Jest to komplet głowicy, który zawiera oprócz uszczelki głowicy także uszczelkę klawiatury (pokrywy zaworowej), uszczelki kolektorów oraz uszczelniacze zaworowe i ew. inne drobne uszczelki.

Uwaga! Zestaw silników górna jest dostępny tylko do wybranych wersji silników Yanmar.

Wypływający z komory głównej strumień oleju napędowego na swej drodze do komory spalania ulega zdławieniu w dwóch obszarach, w sąsiedztwie pierścieniowego przekroju przelotowego między uszczelniającymi przylgniami iglicy i gniazda rozpylacza oraz w samej dyszy wylotowej. Zasadnicze znaczenie ma oczywiście stopień zdławienia przepływu paliwa w dyszy wylotowej rozpylacza. Pozorne zmniejszanie się wolnego przekroju przelotowego wskutek występowania zjawisk zdławienia przepływu sprawia, iż rzeczywista przepustowość rozpylacza jest zawsze znacznie mniejsza niż teoretyczna, którą oblicza się uwzględniając geometryczny wolny przelot umożliwiający przepływ, paliwa. Okoliczność ta zmusza do posługiwania się pojęciem tzw. wskaźnika wypływu, czyli współczynnika bezwymiarowego, wyrażającego liczbowo stosunek powierzchni pozornego wolnego przekroju oraz geometrycznego wolnego przelotu.