Yanmar 3D72 świece żarowe

Świece żarowe do silnika Yanmar 3D72 dostępne od ręki. Zadzwoń i zapytaj o wycenę.

Pamiętaj! Świece żarowe do tego silnika występują w różnych wersjach, w zależności od konkretnej specyfikacji silnika. Chcąc zamówić świece do

Twojego Yanmar 3D72 możesz zostać poproszony o podanie większej ilości informacji. Odpisz pełny kod silnika oraz – jeżeli to możliwe – miej świecę pod ręką.

Świece żarowe to bardzo ważny element silnika Yanmar 3D72. Zalecana jest regularna wymiany świec w tym silniku – wymieniać należy komplet świec na wszystkie cylindry.

Rdzeń stalowy służący do przewodzenia strumienia magnetycznego składa się z kolumn (słupów), na których osadzone są uzwojenia i z jarzm, łączących słupy. W celu zmniejszenia strat na skutek prądów wirowych i histerezy, rdzeń transformatora złożony jest z cienkich silnie nakrzemowanych blach o grubości 0,35 mm, izolowanych najczęściej jednostronnie bibułą grubości 0,02 mm. Rozróżniamy transformatory o budowie kolumnowej (rdzeniowej) i płaszczowej. W transformatorze jednofazowym o budowie kolumnowej na każdym słupie mieśni się połowa uzwojeń strony pierwotnej i wtórnej. W transformatorze jednofazowym o budowie płaszczowej obydwa uzwojenia, strony pierwotnej i wtórnej, są nawinięte na słup środkowy i otoczone słupami zewnętrznymi będącymi właściwie jarzmami i stanowiącymi płaszcz. Słup środkowy jest odpowiednio grubszy od słupów zewnętrznych, gdyż strumień, który występuje w słupie środkowym rozdziela się na dwie równe części odpowiadające słupom zewnętrznym.