Yanmar 3D72 cewka gaszenia, elektromagnes pompy wtryskowej silnika

W ciągłej sprzedaży elektromagnesy gaszenia  i cewki do silnika Yanmar 3D72.

W tym silniku występuje kilka rodzajów tej części – wszystkie te  cewki i elektromagnesy dostępne są w naszej ofercie od ręki lub w bardzo  krótkim terminie realizacji.

Cewka gaszenia do silnika Yanmar 3D72 występuję w kilku wersjach – z kablem oraz z samą wtyczką. Wersje są zależne od konkretnej konfiguracji  silnika Yanmar 3D72.

W standardowych wersjach Yanmar 3D72 elektromagnes jest montowany do  pompy wtryskowej silnika i ma za zadanie rozłącznie pompy celem zgaszenia  silnika.

Przed zamocowaniem reduktora do butli należy otworzyć zawór butli w celu jego przedmuchania. Wprowadzenie gazu z butli do zaworu redukcyjnego należy czynić stopniowo, po uprzednim zwolnieniu śruby nastawnej reduktora. Gwałtowne otwarcie zaworu butli powoduje najczęściej uszkodzenie reduktora. W odwrotnym porządku należy spełniać czynności po zakończeniu pracy. Odprężenie manometrów następuje przy otwartych kurkach palnika. Uwaga: niedozwolone jest obsługiwanie zaworu butli tlenowej i reduktora rękoma zabrudzonymi smarem lub olejem (lub smarowanie tych części smarami). Zetknięcie się sprężonego tlenu ze smarem lub olejem powoduje straszliwą w skutkach mieszankę wybuchową.

Acetylen jest to gaz palny, w stanie, czystym— bezbarwny, bez woni i nie trujący (nieprzyjemny zapach). Głównymi częściami wytwornicy są: zbiornik karbidu, zbiornik wodny i zbiornik gazowy. Do dodatkowego wyposażenia należy oczyszczacze i bezpiecznik wodny. Są trzy rodzaje bezpieczników wodnych: niskiego ciśnienia oraz średniego i wysokiego ciśnienia. Niezależnie od ciśnienia, bezpieczniki wodne dzieli się na główne (zainstalowane przy wytwornicy) i sieciowe (w sieci, przed stanowiskiem pracy).